Twigy Kurucusu Sinan Öncel; “İmkansızlık sürekli değildir”

37636

“Patronca Sohbetler” etkinliğinin yeni konuğu Twigy markasının kurucusu ve Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel oldu. Servcorp’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, Sinan Öncel, “Ben inatçı bir adamım, bir konuya odaklandığım zaman mutlaka sonunu getiririm. Benim Twigy markasını kurmamın ve bu konuma taşımamın en temel etkeni inatçılığım oldu. Başarılı olmak istiyorsanız mutlaka ısrarcı olun” dedi. 

Servcorp tarafından hayata geçirilen “Patronca Sohbetler” etkinliği, gazeteci – yazar Demet Cengiz’in moderatörlüğünde gerçekleşti. İlham verici başarı hikayelere imza atmış patronların, girişimcileri cesaretlendirmek adına kendi hikayelerini aktardığı etkinliğin konuğu Twigy markasının kurucusu Sinan Öncel oldu.

Sinan Öncel: Her zaman temkinli adımlar attım

“İlk girişimciliğim çocuk yıllarımda, maç çıkışlarında dergi ve su satarak başladı. Ayrıca 14 yaşından sonra her yaz tatilinde babamın dükkanında çalışıyordum. Bu benim küçük yaşlarda vizyon sahibi olmamı sağladı. Her zaman inançtı oldum. Bir işe başladığımda sonunu getirmek için elimden geleni yaptım. Başarıyı ancak ısrarcı ve inatçı olduğunuzda yakalayabilirsiniz. Benim Twigy markasını kurmamın ve bu konuma taşımamın en temel etkeni inatçılığım oldu.” diyen Sinan Öncel, Türkiye’nin dinamik yapısından dolayı attılan her adımın çok dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Kriz dönemlerinde kendimizi hep muhafaza ettik ve çok açılmadık. Markamızı daha derin tutarak hep temkinli adımlar attık. Bu yüzden son yaşanan kriz dahil birçok krizden Twigy markası etkilenmedi diyebilirim. Türkiye’nin dinamik yapısından dolayı da çok büyük riskler alabilen biri hiç olmadım. Her zaman temkinli adımlar attım. Büyük riskler alıp ve sonrasında iflas eden çok yakın arkadaşım oldu. Bu dönemlerde biraz daha akıl sermayesine yatırım yaptım, finansal olarak sınırlı ilerledim. Çünkü 40 yıllık girişimimi kriz dönemlerinde riske atmak istemedim” dedi.

Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, Twigy markasının kurucusu Sinan Öncel ve gazeteci – yazar Demet Cengiz…

Servcorp Türkiye Direktörü Damla Özgönül, “Bu etkinliklerle iş dünyasına cesaret ve motivasyon konusunda köprü olmayı amaçlıyoruz. Başarı öykülerini kendi ağzından dinlediğimiz girişimciler, başarıları kadar, kendilerini bu başarıya taşıyan başarısız oldukları tecrübeleri de içtenlikle dinleyicilerle paylaşıyorlar. Konuklarımızın deneyimlerini izleyicilere profesyonel bir bakış açısıyla aktarmak için, etkinliğimizi gazeteci ve yazar Sayın Demet Cengiz’in moderatörlüğünde gerçekleştiriyoruz. Sektörlerinde iz bırakan iş insanlarının deneyimlerinin birçok girişimci için yol gösterici olacağını da düşünüyoruz” dedi.