Türk Telekom’la dijital ortamda ‘Aileniz Güvende’

922
Türk Telekom, çocukların dijital dünyada daha güvende olmaları için gereken denetimleri sağlayan Güvenli Aile uygulamasını Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC2019) duyurdu.

Türk Telekom, Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde, tanınmış dijital güvenlik çözümleri firması McAfee işbirliği ile geliştirdiği Güvenli Aile uygulamasını tanıttı. Türk Telekom Güvenli Aile, PC ve mobil cihazlar üzerinden dijital dünyaya bağlanan çocukların sanal ortamda güvende olmaları için gereken denetimleri sağlıyor. Çocuklar için uygun olmayan uygulamaları engelleyen bir çocuk kilidi içeren uygulama ile ebeveynler çocuklarının telefondaki etkinliklerini izleyebiliyor, ekran karşısında geçirdikleri süreyi kısıtlayabiliyor, dijital dünyada güvende olduklarından emin olabiliyor, uygulamada bulunan GPS telefon izleyicisi aracılığıyla çocuğunun o anki konumunu haritadan takip edebiliyor.

Türkiye’de bugüne kadar sunulan en kapsamlı uygulama
Soldan sağa: Jesus Sanchez-Aguilera – Head of EMEA Consumer Sales, Steve Grobman, Senior Vice President, Chief Technology Officer, Ümit Önal, Pazarlama ve Müşteri Hiz. Gen.Müd.Yrd., Terry Hicks – Executive Vice President, Consumer Business Group, Baha Armağan Güler – Türkiye İş Geliştirme Müdürü – Bireysel & Küçük İşletmeler, (arkadaki) Andrew Nicholson – Senior Sales Manager, EMEA…

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal, “Türk Telekom olarak McAfee işbirliği ile ebeveynlere yönelik olarak sunduğumuz dijital güvenlik çözümümüz Güvenli Aile paketi sayesinde ebeveynler çocuklarının dijital deneyimlerini artık daha iyi yönetebilecekler. Mobil ve sabit internete bağlı tüm cihazlara kurulabilen uygulamamız, aynı zamanda bu alanda Türkiye’de bugüne kadar sunulan en kapsamlı uygulama olma özelliğini de taşıyor” diye konuştu.