Suyu geri dönüştüren su dostu fabrika…

165

İstanbul üretim tesisinde endüstriyel suyun yüzde 100’ünü geri dönüştüren L’Oréal Türkiye, her yıl 10 milyon litre; yaklaşık 53 bin İstanbullu’nun 1 günlük su tüketimine eş değer suyu sisteme geri kazandırıyor…

“Gelecek için L’Oréal” sürdürülebilirlik programı kapsamında, birbirinden yenilikçi ve iddialı birçok proje hayata geçiren L’Oréal Türkiye, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DEVRİMİ” ile Çevre, İklim ve Toplumlar üzerinde olumlu etki yaratmaya devam ediyor. Ülkemizde yaşanan kuraklık tehdidine karşı somut ve güçlü bir adım daha atan L’Oréal Türkiye, İstanbul Üretim Tesisi’ni “Suyu Geri Dönüştüren Su Dostu Fabrika”ya dönüştürüyor. Tüm dünyada yaşanan iklim değişikliklerine bağlı olarak su tasarrufu konusunda acil olarak harekete geçilmesinin önemini savunan L’Oréal Türkiye, 2,5 yıl süren ve 14 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen bu dönüşümle İstanbul Üretim Tesisi’nde endüstriyel suyun %100’ünü geri dönüştürerek tekrar kullanacak..

L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen, “Suyu Geri Dönüştüren Su Dostu Fabrika” dönüşümünün yanı sıra SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK DEVRİMİ ile hayata geçirilen tüm kapsamlı uygulamalarını; Yekta Kopan’ın moderatörlüğünü üstlendiği, Güven İslamoğlu ve M. Serdar Kuzuloğlu’nun konuk konuşmacı olarak yer aldığı, Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilen etkinlikte detaylarıyla paylaştı.

L’Oréal Türkiye Genel Müdürü Sinem Sandıkçı Gökçen aynı zamanda 2022 yılında kozmetik pazarını da değerlendirdi. L’Oréal Türkiye’nin 2022’de pazarın 1.5-2 kat üzerinde büyüme hedefine ulaşarak, pazarı inovasyonları ve yatırımları ile büyüten lider olarak bitirdiğini söyleyen Gökçen, “L’Oréal Türkiye’nin pazardaki payı %20’lere yaklaşırken, bulunduğu kategorilerdeki pazar payı ise %25’e ulaşmış durumda. 2023’de pazarın hem adette hem ciroda dinamik büyümesine devam edeceğini öngörüyoruz. L’Oréal Türkiye olarak, bu yıl pazarın 1,5-2 katı kadar büyümeyi hedefliyoruz” dedi.