Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nde bayrak değişimi

40857

Garanti Bankası Kurumsal ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi global ağının önemli bir üyesi olarak 14 yıldır sürdürülebilirlik konusunun hem iş dünyasında hem de kamu özelinde yerleşmesinde öncülük eden İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği’nin (SKD Türkiye) yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin oldu. Görevi, bir önceki dönem yönetim kurulu başkanı olan Borusan Holding’den Canan Ercan Çelik’ten devraldı.

60 üye, 500 milyar TL’nin üzerinde ciro

Ebru Dildar Edin, 2013 yılından bu yana SKD Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi ve 2015 yılından bu yana da derneğin Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Dernek, toplam 500 milyar TL’nin üzerinde ciroya sahip 60 üyesiyle, Türkiye’nin gayri safi yurtiçi hasılasının yüzde 15’inden fazlasını temsil ediyor. Edin, aynı zamanda 2012 yılından bu yana Garanti Bankası’ndaki üstlendiği diğer sorumlulukların yanında bankanın sürdürülebilirlik alanındaki faaliyetlerini yönetiyor.