Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nden Odeabank’a ödül

445

Odeabank’ın Eşit Masallar projesi, uluslararası iş dünyasının en saygın ödül programlarından Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde Kurumsal Sorumluluk – Yılın İletişim / Halkla İlişkiler Kampanyası kategorisinde bronz ödül kazandı.

  • Odeabank, dünyanın en prestijli yarışmaları arasında gösterilen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde, Eşit Masallar projesi ile Kurumsal Sorumluluk – Yılın İletişim / Halkla İlişkiler Kampanyası kategorisinde bronz ödüle layık görüldü.

Bu yıl 18’incisi düzenlenen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’ne 60’tan fazla ülkeden 3700 başvuru yapıldı. Odeabank’ın Bronz Stevie Ödülü kazandığı Eşit Masallar projesinde, dünya klasiği masallar kadın-erkek eşitliğini gözeten bakış açısıyla yeniden yorumlandı.

Mert Öncü: “Uluslararası bir platformdan aldığımız takdir, bizleri çok mutlu etti.”

Bankacılık ve finans alanındaki başarıları dışında toplumsal fayda sağlayan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile fark yaratarak uluslararası arenada da takdir toplamaya devam ettiklerini belirten Odeabank Genel Müdürü Mert Öncü, ödül hakkında şunları söyledi: “Türkiye’de faaliyete başladığımızdan bu yana 9 yıl gibi kısa bir sürede sosyal sorumluluk alanında gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız ile uluslararası arenada takdir görmek gurur verici. Bankacılık ve finans alanında içinde bulunduğumuz bilgi çağının tüm yeniliklerini bankacılık sektörüne entegre ederek geleceğin bankası ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Eşitlik, temel bir insan hakkı olmasının yanı sıra aynı zamanda toplumların sürdürülebilir kalkınması açısından da önemlidir.

Sürdürülebilir sosyal gelişim, kadınların toplumsal kalkınmaya eşit katılımlarıyla mümkün olabilir. Odeabank olarak bu noktadan hareketle Eşit Masallar projesini başlattık. Projeye başlama amacımız, eşitlik kavramını küçük yaşlardan itibaren çocukların zihinlerine doğru ve pozitif bir şekilde yerleştirmek ve anne babalar arasında konuyla ilgili farkındalık yaratmaktı. Aldığımız olumlu tepkiler de doğru bir noktaya parmak bastığımızı gösterdi. Banka olarak toplumsal sorunlara gösterdiğimiz hassasiyet, uluslararası arenada kazanmış olduğumuz prestijli ödüller ve müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler doğru yolda olduğumuzun bir göstergesi ve teyidi niteliğindedir.”