Numarine, 45XP modelinin Dünya lansmanını yaptı

38176
Numarine
Türkiye’deki motor yat üreticilerinden Numarine, sektörün ilk TURQUALITY® Marka Programına kabul edilen markası olarak en yeni modeli 45XP modelinin Dünya lansmanını, Türk denizcilik sektörünün en prestijli organizasyonu olan CNR Avrasya Boat Show’da gerçekleştirdi.

Numarine’nin yeni modeli Numarine 45XP fuarın en lüks ve konforlu motoryatı ve en pahalı yerli üretimlerinden biri olarak büyük dikkat çekti.

Yeni Numarine 45XP serinin amiral gemisi

Mevcut serinin 26XP ve 32XP güncel modelleriyle aynı DNA’yı taşıyan, ancak daha büyük ölçekte olan Numarine XP Series’in gelecekteki amiral gemisi olacak 45XP inşa edilmeye hazır.

Çok uzun bir süre kendi kendine yetebilecek kadar güçlü ekipmanlar ile donatılan, Numarine 45XP, kural kitabını baştan yazarak yolculuk yapmaktan, varış noktasına varmaya kadar zevk alan maceracı yat severler için yepyeni bir olasılıklar dünyası oluşturuyor. Teknenin burun kısmında bulunan kendine özgü bir tasarımla hazırlanan havuzu da dikkat çekiyor.

İlk yıllarda üretilen iki modelden onbir modele çıkan ürün gamı, Brezilya’dan Amerika’ya, Hong Kong’dan Sydney’e dünyanın her denizinde yüzen yaklaşık 150 adet yatı ile Numarine Türk tekneciliğinin en önemli yüzü olmuştur. Özellikle son beş yıldır gerçekleşen yeni modellerin tasarımı, üretimi ve yapılan yatırım hamleleri ile tüm dünyanın dikkatini çeken bir Türk Markası olan Numarine, Ömer Malaz liderliğinde çalışmalarına devam etmekte ve Türk Tekneciliğini Avrupa’nın en bilinen ilk beş markasından biri haline getirme amacını gerçekleştirmek için durmadan çalışmaktadır.

Tamamen Türk sermayesi ve işçiliği ile üretilen ve Karina Marine Group’un temsil ettiği Numarine, motoryat grubunu genişletmeye devam ediyor.

TEKNİK BİLGİLER

Numarine 45XP explorer
Toplam Uzunluk – 45.0 m
En – 9.25 m
Su kesimi – 2.20
Deplasman tam yük – 450 L.T.
Yakıt Kapasitesi – 45.000 L
Temiz su kapasitesi – 6.000 L
Atik Su Kapasitesi – 2.000 L
Gri su kapasitesi – 2.000 L
Motorlar – 2 motor Cat C32 970 KW 2100 Maksimum hız – 16 knot
Seyir hızı – 12/11 knot
Seyir menzilli 10 knot ile – 4000 nm