Mercer Türkiye, New York genel merkezine ilk kadın transferini yaptı

42434

Dünyanın sağlık, varlık ve kariyer alanlarındaki lider insan kaynakları danışmanlık firması Mercer’ın, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu IMETA Bölgesi Pazarlama Direktörü görevini yürüten Işıl Çayırlı Ketenci, Mercer Küresel İş Çözümleri Pazarlama Stratejisti olarak atandı. Ketenci, Mercer’ın dünyada önemli görevlere getirilen ilk Türk kadın yönetici oldu.

Lider insan kaynakları danışmanlık firması Mercer’da Türkiye ve Hindistan’ın yanı sıra Ortadoğu ve Afrika’nın dahil olduğu IMETA Bölgesi Pazarlama Direktörü görevini sürdüren Işıl Çayırlı Ketenci, Mercer New York’a transfer oldu. Mercer’ın global ağı içinde önemli kademelerde göreve getirdiği ilk Türk kadın yönetici olan Işıl Çayırlı Ketenci, Mercer Küresel İş Çözümleri Pazarlama Stratejisti olarak görev yapacak ve saglik konularinda calisacak.

Mercer bünyesinde özellikle kadınların iş hayatındaki rolüne odaklanan ve PWN (Professional Women Network) ortaklığıyla ve 40 firmanın katılımıyla gerçekleşen“Kadınlar İş Dünyasında Parladıkça” araştırmasının Türkiye ayağının gerçekleştirilmesine önderlik etti. Bunun yanı sıra yakın zamanda Mercer’ın Ortadoğu bölgesinde Fas merkezli yeni bir ofisin yapılanmasını yönetti.

University of Central Florida’da İşletme üzerinde lisans yapan Işıl Çayırlı Ketenci, yüksek lisans eğitimini yine aynı üniversitede 2000 yılında tamamladı. Sırasıyla Sports International’da İstanbul Kulüpleri Pazarlama Müdürü ve SEAT’ta Pazarlama Şefi görevlerinde bulunan Ketenci, 2008 yılında Mercer’a transfer oldu. Ketenci, 2012 yılında itibaren Mercer IMETA (Hindistan, Ortadoğu, Afrika ve Türkiye) Pazarlama Direktörü görevini sürdürüyordu. Üniversite eğitimi boyunca atletik burs alan ve tenis dalında 1995 Türkiye Şampiyonu olan Ketenci, İstanbul’da Professional Women’s Network ve dünya genelinde CMO.org üyesidir.