Dünyada ilk; manyetik dalgaları engelleyen sütyen

747
yeniinci

Sektörde 55. yılını kutlayan, iç giyim pazarına kazandırdığı inovatif ürünlerle yıllık 3 milyon 500 bin adetlik üretim hacmine ulaşan Yeni İnci; 2019 yılına yatırım hamleleriyle başlıyor. Artan talepler doğrultusunda gözünü Amerika pazarına diken Yeni İnci aynı zamanda 2019 yılında AVM’lere giriş yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de yarım asrı geçen tecrübesiyle Yeni İnci markası 55.yılında iki yeni yatarım hamlesine imza atıyor. Yıllık 3 milyon 500 bin adetlik üretim hacminin yüzde 60’ını iç piyasaya, yüzde 40’ını yurt dışına sunan marka son yıllarda artan talep doğrultusunda mağazalaşmaya ağırlık vererek artık AVM’lerde boy gösterecek.

“AVM’lerde kuralları artık biz koyuyoruz”

YeniInciYonetimKuruluBaskaniFurkanAtakanUzun yıllardır başarıyla devam eden Ar-Ge çalışmaları ve koleksiyon zenginliği ile her yıl istikrarlı büyüme hedeflerini yakaladıklarının altını çizen Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan; AVM’lerde kiraların gerilemesiyle birlikte yeni fırsatlar doğduğunu söylüyor. Türkiye’nin iç giyim sektöründe dünya pazarında taklit eden değil artık taklit edilen bir konuma eriştiğini belirterek; “Özellikle Yeni İnci olarak lider olduğumuz Orta Doğu pazarında ürünlerimizin etiketleriyle birlikte taklit edildiğine şahit oluyoruz. Bunun en büyük sebebi ürün gamımızın kaliteden ödün vermeden her geçen yıl çeşitliliğini arttırmasıdır. Satışlarımızın yüzde 5’lik kısmını popo kaldıran, terletmeyen inovatif ürünler oluşturuyor. İnovatif ürünlerimiz arasında manyetik dalgaları engelleyen sütyen, popo kaldıran Pop-Up külot, kalçayı büyük gösteren külot, göğsü büyük gösteren Push-Up sütyen, erkekler için göbek korsesi, çarpık bacakları düz gösteren ve popo kaldıran tayt, kırışıklık önleyici göğüs yastığı bulunuyor. Bu yıl sektörde 55. yılımızı kutlarken iki büyük yatırım atağımız olacak. Bunlardan ilki AVM’lerde mağazalaşmak… Önümüzdeki dönemde Yeni İnci markasıyla çıkan her fırsatı değerlendireceğiz. Yakında AVM’lerde Yeni İnci markamız ile yer alacağız. Öz sermaye ile iş yapan bir firmayız. Her zaman üretimin gücüne inandık ve üretime ağırlık verdik. Sektördeki tecrübemiz neticesinde de 2018 yılında oluşan suni kriz ortamında almış olduğumuz kararlarla dövizde yaşanan dalgalanmalardan etkilenmedik.” dedi.

Amerika’dan talep

Orta Doğu, Afrika ve Avrupa pazarlarında uzun yıllardır var olduklarını ve bu yıldan itibaren ihracat rakamlarını yüzde 60’lara yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Atakan: “Yeni İnci üretim yaparken hammaddesinin tamamını Türkiye’den sağlayan bir marka. Afrika’dan İtalya’ya uzanan hacmimizi bu yıl artık Amerika yatırımımız ile farklı bir boyuta taşımak istiyoruz. Yıllarca Amerika’dan talep aldık ancak fason üretim istendiği için hiç adım atmadığımız bir pazardı. Biz dünyanın neresine olursa olsun kendi etiketimiz ve markamız ile ürünlerimizi satmak istiyoruz.55 yıldır önce ülkemize sonra kendi markamıza inandık. Bugün geldiğimiz noktada artık Amerika’da Yeni İnci markası ile var olmak önemli olacak. Şu an satışlarımız Amerika pazarında oldukça başarılı ilerliyor. Çok uzun senelerden bahsetmiyorum ve yakın zamanda Yeni İnci Amerika’ya damgasını vuracak.” dedi.

Ürünlerinin hammaddesinde hiçbir şeklide kanserojen madde olmadığını dile getiren Yeni İnci Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan; “Azo Testi” adı verilen bir belgeye sahip olduklarını ve 2019 yılında dünyada ilk defa piyasaya sürülecek “manyetik dalgaları engelleyen sütyen” lansmanı yapacaklarını açıkladı.