DOMOTEX Türkiye buluşması Gaziantep’te…

849
DOMOTEX 2019

Halı ve zemin kaplamaları alanında dünyanın önde gelen ticari fuarı DOMOTEX, bu yılın ilk buluşmasını 11 – 14 Ocak 2019 tarihlerinde Almanya Hannover’de gerçekleştirdi. DOMOTEX’in ikinci durağı ABD’de. Mart’taki Çin buluşmasından sonra firmalar Nisan’da Gaziantep’te buluşacaklar.

Sektörün iş, yenilik ve trendler için en büyük ve en önemli merkezi olan DOMOTEX Hannover‘de, 60’tan fazla ülkeden 1.400’den fazla katılımcı buluştu. Tüm DOMOTEX katılımcılarının yaklaşık %70‘i yurtdışından gelerek DOMOTEX Hannover’in uluslararası kimliğini bir kez daha ortaya koydu. Rakamlar ayrıca mimarlar, iç mimarlar ve iş profesyonelleri tarafından katılımda bir artış olduğunu ortaya koydu.

Domotex’te en büyük katılımı sağlayan ülke Türkiye

Türkiye ise, toplam 23.506 metrekare alanda 169 firmayla şimdiye kadarki en büyük katılımını gerçekleştirdi ve aynı zamanda 10. kez Domotex’te en büyük katılımı sağlayan ülke oldu. Makina halısı, el halısı, duvardan duvara halı, iplik, paspas, parke ve laminat ürünleriyle fuara katılan Türk firmalarının birbirinden şık standları ve ürünleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.

29 senedir DOMOTEX’te başarılı bir şekilde milli katılım organizasyonunu yürüten İHİB (İstanbul Halı İhracatçıları Birliği); bu yıl da 2. Holde el halısı sektöründe Türk pavilyonunu düzenledi; hem de makina halısı salonlarında firmalarını ağırladı.

Türkiye buluşması Nisan’da Gaziantep’te

Domotex Turkey fuarının destekçilerinden Gaziantep Ticaret Odası ise fuarda yer alan standıyla, 27-30 Nisan 2019 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleşecek olan Domotex Turkey fuarının tanıtımını gerçekleştirdi. Öte yandan Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği de fuarda stand açarak üyelerini ağırladı.

Makina Halısının merkezi Gaziantep’te gerçekleştirilecek 27 – 30 Nisan DOMOTEX Gaziantep 2019’da ise Türkiye’nin makina halıları tüm dünyayı saracak trend ve tasarımları ile dünya genelinden önemli alıcıları cezbetmeye hazırlanıyor!

Dünyanın en büyük fuar organizatörü firmalarından, Deutsche Messe A.G. tarafından düzenlenen halı ve zemin kaplamaları alanında bir numaralı fuarı DOMOTEX’in bir sonraki durağı ise; DOMOTEX asia/CHINAFLOOR ve DOMOTEX USA fuarlarını takiben ülkemizin gurme şehri, makina halısının merkezi Gaziantep’te!

Deutsche Messe’nin Türkiye ofisi Hannover Fairs Turkey tarafından Gaziantep Ticaret Odası, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği, Gaziantep Halıcılar ve Dokumacılar Odası işbirliği ile gerçekleştirilen, DOMOTEX Turkey, 27 – 30 Nisan 2019’da 90’a yakın ülkeden önemli satın almacı gruplarını, tasarımcı, iç mimar ve ithalatçıları, 6. kez Türkiye’nin makina halısı tasarımları ve ihracatçıları ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Dünya’da DOMOTEX

DOMOTEX USA: 28 Şubat – 2 Mart 2019, Atlanta, Georgia, ABD
DOMOTEX asia/CHINAFLOOR: 26 – 28 Mart 2019, Şanghay, Çin
DOMOTEX Turkey: 27 – 30 Nisan 2019, Gaziantep, Türkiye
DOMOTEX Mexico: 15 – 19 Ekim 2019, Mexico City, Meksika
DOMOTEX: 10 – 13 Ocak 2020, Hannover, Almanya