Büyük Ödül Enerjisa Enerji’nin oldu

37821
Sabancı Topluluğu, şirket ve çalışanlarının başarılarını ödüllendirmek ve iyi uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Sabancı Altın Yaka Ödül Töreni gerçekleştirildi.

Sabancı Topluluğu, şirket ve çalışanlarının başarılarını ödüllendirmek ve iyi uygulamaların karşılıklı paylaşılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Sabancı Altın Yaka Ödül Töreni’nin onuncusu Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen, yönetim kurulu üyeleri, Topluluk yöneticileri ve çalışanlarının katılımıyla Sabancı Center’da düzenlendi.

Sabancı Topluluğu şirketleri yarıştı

İlk olarak 2009 yılında hayata geçirilen projede, bu sene de Sabancı Topluluğu şirketleri beş farklı kategoride ödül almak için yarıştı. Büyük ödül olan Yeni Neslin Sabancı’sı kategorisinde Enerjisa Enerji Young Advisory Board Projesiyle birinci oldu. Dijitalleşme kategorisinde Enerjisa Üretim El Dispatcho Projesi ile ödül alırken; İnovasyon kategorisinde birinci Temsa Motorlu Araçlar’ın L200 Crawler Projesi oldu. Müşteri Deneyimi’nde birinciliği Brisa IETT- Gittiğin Kadar Öde Projesi alırken; Yalın Dönüşüm ve Sürekli Gelişim’de Kordsa Polimer Geri Dönüşüm Projesi ödüle layık görüldü.

“Birlikte öğrenmekten, birlikte yaratmaktan vazgeçmeyin”

Törenin açılış konuşmasını yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı konuşmasında şunları söyledi: “Başlangıcından bu yana 800’den fazla proje yarıştı. 150’ye yakın ödül verildi. İçinde yaşadığımız dönemin anahtar kelimeleri “değişmek” ve “dönüşmek”. Dolayısıyla, Altın Yaka’nın en güçlü yanlarından biri de zamanın ihtiyaçlarına göre kendini yenileyebilen bir model olmasıdır. Yıllar içinde ödül verdiğimiz kategoriler değişerek, “geleceğin” ve geleceği yakalamak için Topluluğumuzun ihtiyaçları doğrultusunda şekillendi. Böylece, ödül programımız da Topluluğumuzun dönüşümünün bir yansıması niteliğinde oldu. Bu yıl kategorilerimiz yeniden düzenlenerek; daha katılımcı hale geldi. 450 kişilik online jürimiz ön elemeleri yaptı. Finale kalan 16 proje arasından birincileri, törenin katılımcıları belirliyor. Ayrıca bu yıl da ödül olarak Sabancı Vakfı’nın aracılığı ile iki önemli projeye destek olunmasından da büyük memnuniyet duyuyorum. Bunu hem programımıza daha kalıcı bir anlam katması bakımından çok değerli buluyorum. Hem de bize çok yakıştığını düşünüyorum. Bu gece ödül alanlar elbette olacak ama sonunda kazanan hepimiz, yani; tüm Sabancı Topluluğu’dur. Hep ileriye bakın. Birlikte öğrenmekten, birlikte yaratmaktan vazgeçmeyin”.

“Esas değer insandır”

Sabancı Holding CEO’su Mehmet Göçmen ise, “10 yıl önce bu yolculuğa Güler Sabancı’nın vizyonuyla çıktık. Dünyanın krizle boğuştuğu zor bir dönemde biz Sabancı’nın mücadeleci ruhunu sahaya yansıtmak üzere yola çıkmıştık. Tüm sektörlerde biz dünya liderliği yapabiliyorsak, en iyi örnekleri yaratabiliyorsak bu farkı yaratanlar çalışanlarımız ve bizim Sabancı Holding olarak insan yatırımına verdiğimiz önemdir. Esas değer insandır. Kendimizi, iş yapış biçimimizi, işlerimizi, süreçlerimizi ve reflekslerimizi yeni nesle adapte etmeli ve kültürel transformasyonu sağlamalıyız. 90 yılı aşkın özümüzden gelen beş ana değerimiz; samimiyet, cesaret, tutku, sürekli gelişim ve katılım. Bunların hepsi beraber Sabancı kültürünü oluşturuyor” dedi.

“Bir işe başlamak, ilk olmak, ilk defa yapmak çok kıymetli ve çok özeldir”

Sabancı Holding IK Grup Başkanı Hakan Timur ise konuşmasında şunları söyledi; “Yaptığımız her işte sürdürülebilirlik ve süreklilik çok önemli. Bir işe başlamak, ilk olmak, ilk defa yapmak çok kıymetli ve çok özeldir. Ama eğer onu yıllar boyunca da devam ettirebiliyor; hatta geliştirebiliyorsanız işte bu Sabancı’ya yakışan bir iş olur. Ben bu anlamda 10 yıldır devam eden Altın Yaka’nın bunun en güzel örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum”.