Dünyadaki en iyi üretim hatına sahip AGT, İSO 500’de hızla yükseliyor

2044

Bir yaşam alanı için gereken tüm ahşap çözümleri sunan AGT büyümeye devam ediyor. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan en büyükler listesinde 30 sıra birden yükseldi.

Her yıl, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası İSO 500 sıralamasında AGT, geçen yıl 194. sırada yer alırken bu yıl 30 sıra birden yükselerek 164. sıraya oturdu.AGT_1

Antalya’da 1984 yılında kurulan ve bugün yaklaşık 1000 kişilik istihdamıyla mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren AGT, Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.
Dünyadaki en iyi üretim hatları arasında
AGT, ülkemizde üretilen 6 milyon metreküp MDF’nin % 10’nunu üretiyor. Laminat parkede ise yıl sonu itibariyle 20 milyon m2 üretim kapasitesine ulaşacak olan firma bu alanda dünya toplam pazarının %2’sini üretebilecek. AGT Entegre MDF Üretim Tesisi, dünyadaki en iyi üretim hatları arasında yer alıyor.

Cironun yüzde 45′ i ihracattan
Yerli mobilya üretimi ve tasarımının yanı sıra yurt dışında aktif pazarlama çalışmaları da yürüten AGT, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği 700 milyon TL’nin üzerindeki cirosunun yaklaşık %45’i ihracattan elde ederek ekonomiye katma değer sağladı. Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada satış noktaları bulunan firma, 2017 yılında da ihracatta aktif pazarlama çalışmalarına devam etti. Dubai, İran, İstanbul showroom ve ofislerinin açılması; Amerika, İngiltere, Kanada başta olmak üzere yaklaşık 30’a yakın ülkedeki fuar katılımları ve aktif pazarlama faaliyetleri ile sektörde öncü olmanın haklı gururunu yaşayan AGT, 2017 sonunda ihracat hedeflerini de büyütüyor.

Yeni pazar yatırımlarıyla ihracat hacmini arttırdı.

AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı“Dünyada sektörü ve ihtiyaçları düzenli takip ediyor ve değerlendiriyoruz” diyen AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı “Yeni pazarlar ve bu pazarlara girme konusunda stratejiler geliştiriyoruz. Yeni pazar yatırımlarıyla ihracat hacmimizi arttırarak, yıl sonunda ciromuzu 900 milyon TL’ye yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi. İSO 500 sıralamasında 30 sıra birden yükselmenin gururunu yaşadıklarını belirten Subaşı “ Her yıl daha büyük bir inançla, daha da yükseliyoruz. Büyük Türkiye’nin her gün büyüyen ekonomisine katma değer üretiyor, dünyaya üretim kalitemizi kanıtlıyoruz. Yeni hedeflerle yolumuza sağlam adımlarla devam ediyoruz” diye konuştu.