EKİN TECHNOLOGY, TÜRKİYE’NİN İLK YERLİ 5x4K ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ KAMARASINI ÜRETTİ

1068

Yüzde 100 yerli sermayeli teknoloji şirketi Ekin Technology, ülkemizin ilk özel şehir güvenliği için geliştirilen süper yüksek çözünürlüklü yerli kamerasını üretti. Yerli mühendislerin tasarım dehası olan ve piyasadaki 4K kameraların 5 katına ulaşan çözünürlükteki kamera, insanları da yüzlerinden tanıyabiliyor

Dünyanın ilk akıllı devriyesi ‘ekin Patrol’ü üreterek ülkemizin teknoloji alanındaki başarısını global düzeyde duyuran ekin Technology, odaklandığı alanda bir ilk’e daha imza attı ve şu an 4K çözünürlük sağlayan kameralar kullanılırken mühendisleri var olanın 5 katı çözünürlüğe ulaşan ilk yerli kamerayı üretti. Firma yeni ürün ile, görüntü kalitesinin hayati önem taşıdığı şehir izleme ve yüz tanıma alanında kullanımı ile güvenliğe katkı sağlamayı hedefliyor.

Ekin: En yüksek çözünürlüklü yerli kamerayı üretmenin gururunu yaşıyoruz

ekinTechnology'den Yerli Kamera
ekinTechnology’den Yerli Kamera

Yerli kamera üretiminin ülkemizin teknoloji alanındaki gelişiminde önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Akif Ekin, en yüksek çözünürlüklü yerli kamerayı üretmenin gururunu yaşadıklarını belirtereh; “Yerli teknolojilerin geliştirmesi, ülkemizin teknolojiyi ithal etmek yerine ihraç eder hale gelmesi, ekonomik büyümeye katkısı açısından büyük önem taşıyor. ekin, 5x4K kamera ülkemizin ilk yerli en yüksek çözünürlüklü kamerası. Ultra HD’nin 5 katına çıkan çözünürlüğü ile özellikle akıllı şehir projelerimizde kullanılarak görüntülerden alınan verimi de beşe katlayacak. Yaşadığımız şehirde ve her gün içine girdiğimiz trafikte daha güvenli olmamızı sağlayacak. Ülkemizin yetiştirdiği mühendisler ile en yüksek çözünürlüklü ilk yerli kamerayı üretmekten, ülke ekonomimizin gelişimine katkı sağlayacak bir girişime imza atmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ekin Technology’nin geliştirdiği 5x4K Kamera şehir izleme sistemlerinde kullanılacak

2014’te Türkiye’nin en çok bilişim ihracatı yapan yüzde 100 yerli sermayeli  şirket, geliştirdiği 5x4K düzeyinde görüntü çözünürlüğüne sahip kameralar özellikle güvenliğe odaklı konularda,önemli katkılar sunacak. Şehir izleme ve yüz tanıma sistemlerinde görüntülerin kaliteleri yapılacak analiz ve tespitlerde belirleyici öneme sahip. Bu alanlarda kullanılacak en yüksek çözünürlüklü kameralar güvenliği daha üst düzeyde sağlayarak tespitte kolaylık sağlayacak.