Mucize buluş; bakterileri yok eden, radyasyona kalkan olan seramik

395

Dünyanın en siyah ve en beyaz seramiğini üretmeyi başaran ve ilhamını doğadan alan Decovita Seramik, bu kez sektöründe bir başka ilke imza atarak alanında çığır açan yeni bir ürünle kullanıcıların yaşamını iyileştiriyor.

Gerçekleştirdiği Ar-Ge çalışmalarıyla tüketicilerin hayatına değer katan Decovita, dünyada bir benzeri olmayan, nadir bulunan 9 farklı toprak elementinin bir araya geldiği Decovita Quantum’u geliştirerek yaşam alanlarının havasını temizleyen ve tüketicilerin sağlığını koruyan eşsiz bir ürünü pazara sundu. Yurt dışında Avrupa, Afrika, Amerika ve Ortadoğu’da yer alan 70 ülkeye ürünlerini ihraç eden Decovita, dünyada benzeri olmayan Decovita Quantum’un da katkısıyla, bu sayıyı 2019 yılında 90 ülkeye çıkarmayı planlıyor. Satışlarının yüzde 35’ini ihracat gelirlerinin oluşturduğu marka, 2019 yılında 120 milyon TL olan cirosunu, 250 milyon TL’ye çıkarmayı da hedefliyor.

Yaydığı kızılötesi bu ışınlara, “yaşam ışınları” adı da veriliyor

Dünya pazarlarında bile benzeri olmayan Decovita Quantum’u normal seramiklerden ayıran en önemli özellik, özel pişirilme tekniğinden kaynaklanan yapısıyla Uzak Kızılötesi Işınları (Far Infrared Rays – FIR) yayma kapasitesine sahip olması. Kızılötesi bu ışınlara, “yaşam ışınları” adı da veriliyor. Bu özelliğiyle Decovita Quantum, bedendeki kan akışını düzenlerken metabolizmayı ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ayrıca yaydığı ışınlarla radyasyonu önlüyor, bakterileri yok ediyor, su, çay, sirke gibi sıvıları aktif hale getirerek yararlı etkilerini artırıyor.

Decovita Selman OzturkÜretim kapasitesini 150 arttırdılar

Decovita Quantum’un pazara sunulması konusunda görüşlerini dile getiren Decovita Seramik Kurucu Ortağı Selman Öztürk, “İki yıl önce 40 milyon Euro yatırımla kurduğumuz, yıllık 4 milyon metrekare kapasiteli fabrikamızı geçtiğimiz Mayıs ayında yüzde 150 büyüttük. Bu şekilde üretim kapasitemizi yıllık 10 milyon metrekareye yükselttik. Yaptığımız bu yatırımlarla yüzey sertliği artırılabilir sugar effect yüzeyli seramik karolarını Türkiye’de ilk ve tek olarak Decovita üretebilir hale geldi. Yeni Decovita Quantum serimiz de bu vizyonun, yatırımlarımızın ve Ar-Ge ekibimizin başarısı.” Decovita’nın 2 bin 500’den fazla tasarımıyla müşteriye hizmet odaklı bir yaklaşımı benimsediğini anlatan Öztürk, “Hizmet odaklı ve esnek çalıştığımız için 3 yıl gibi kısa bir sürede önemli bir noktaya ulaştık” dedi.