Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası yeni Yönetim Kurulu’nu seçti

618
Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 29. Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetimini belirledi. ÇEİS Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Suat Çalbıyık seçildi. Tamer Saka ve Fatih Yücelik ise Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini üstlendi.

Çimento sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin toplu iş sözleşmesi süreçlerinin yönetimi ile insan kaynakları, endüstri ilişkileri, iş sağlığı ve güvenliği, mesleki eğitim ve yeterlilikler konularında üyelerine destek olmak amacıyla 1964’ten bu yana faaliyetini sürdüren Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS), 29. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. ÇEİS üyesi şirketlerin delegelerinin katıldığı Genel Kurul’da 2019-2022 döneminde sendikada görev alacak Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulu üyeleri belirlendi.

Genel Kurul’un ardından yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında, Suat Çalbıyık Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilirken, Tamer Saka ve Fatih Yücelik ise Başkan Vekilleri olarak görevlendirildi. Diğer Yönetim Kurulu Üyeleri arasında Tevfik Bilgin, Paolo Luca Bossi, Adil Sani Konukoğlu, Nihat Özdemir, Cem Sak ve Tufan Ünal yer aldı.

2019-2022 Dönemi Denetleme ve Disiplin Kurulları üyeleri ise şöyle:

Denetleme Kurulu: Hüseyin Burak Akın, Osman Nemli, Umut Zenar
Disiplin Kurulu: Kadir Büyükkara, Osman Çaka, Murat Kahya